Воскресенье, 05.07.2020, 12:42:58Вітаю Вас Гість | RSS
НВК "ЗНЗ І-ІІІ ст. №19 - ДНЗ "Лісова казка"
Меню сайту
Міні-чат
Пошук у Google
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 167
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входу

Дистанційне навчання


ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ - 2020

інтернет-НЕбезпеки у реаліях сучасності

 

Дослідники вивчили, з якими проблемами може зіткнутися інтернет у найближче десятиліття. Американська організація Pew Research Center провела дослідження про те, яким буде інтернет у 2025 році в галузі інтернет-технологій та кібербезпеки. На думку експертів, найбільшу тривогу викликають чотири моменти - посилення фільтрації мережі, стеження за користувачами, комерціалізація інтернету і надлишок інформації .

«Правильний» інтернет. На думку експертів, чим більше буде розростатися інтернет, тим більше вимог до нього. У першу чергу це пов'язуватимуть з контролем з боку урядів різних країн, які захочуть фільтрувати мережу і тримати її в кулаці.

«За нами стежать». Багато експертів вважають, що з плином часу довіра до інтернету буде падати через ретельне стеження держав за всіма діями користувача в мережі. Уже зараз нам відомі факти викриття того, як уряди слідкують за користувачами в інтернеті.

«Монетизація інтернету». Значна кількість експертів передбачає, що монетизація інтернет-діяльності дуже вплине на те, як саме люди будуть отримувати інформацію.

«Надлишок інформації». Експерти припускають, що спроби вирішити проблеми з надлишком інформації в мережі можуть зруйнувати структуру обміну контентом у принципі.

Найбільш розповсюдженими й небезпечними загрозами є ненавмисні помилки користувачів:

    • небажання працювати з інформаційною системою (освоювати нові можливості);
    • низький рівень загальної комп'ютерної грамотності;
    • відсутність технічної підтримки.

 

Багато говорять і пишуть про хакерів, але загроза, що виходить від них, зазвичай перебільшується. Імовірно, найбільше лякає непередбачуваність дій людей такого сорту. Багато говорять і пишуть про програмні віруси. Однак дотримання нескладних правил комп'ютерної гігієни зводить ризик зараження практично до нуля.

 

Приклади сучасних інтернет-загроз

 

Кібербулінг - переслідування, залякування і знущання за допомогою цифрових технологій, передачі повідомлень агресивного змісту.

Спілкування у відео чат-рулетці (Chatroulette) - використання веб-камери для спілкування з незнайомими людьми.

Кібергрумінг - входження в довіру з метою використання в сексуальних цілях. Зловмисники відстежують в соціальних мережах або на форумах людей, що знаходяться в пригніченому стані, співчувають, пропонують підтримку, обговорюючи питання, які хвилюють, поступово переводячи їх у сексуальну площину.

Троянські програми, тобто програми, які всередині себе несуть додаткові приховані функції. Часто користувачі самі запускають подібні програми, намагаючись завантажити зламані неліцензійні версії програмного забезпечення чи програми для генерації зламаних серійних ключів.

Бекдор-програми – надають віддалений доступ до комп’ютера для зловмисників. Наприклад, така програма може відкрити мережевий порт, за допомогою якого зловмисник отримає повний доступ до ураженого комп’ютера: зможе надсилати різні команди, запускати інші програми.

Хробаки – окремий вид шкідливих програм, головною задачею яких є розмноження серед комп’ютерів в мережі. Механізми можуть бути дуже різними: електронна пошта, локальна мережа чи USB-накопичувачі. Так, хробак може скопіювати свої файли на флешку та створити відповідний файл автозавантаження, і як тільки ви під’єднаєте флешку до комп’ютера, на ньому одразу ж активізується хробак. Хробака можна лише видалити. Він не лікується.

Адваре – рекламні модулі.

Дропери – це програми, які встановлюють троянські програми на комп’ютери користувачів. Оскільки троянська програма - це багатокомпонентний елемент, який потребує, щоб в системі були встановлені певні драйвери та інші компоненти, то цю задачу виконує дропер. Після того як дропер було активовано в системі, він встановлює всі частини троянської програми та активує її.

Даунлоадери – маленькі троянські програми, у яких є одна функція – завантажити велику троянську програму. Характерна риса таких програм – вони дуже маленького розміру і можуть завантажитись дуже швидко. І вже після вкорінення в системі даунлоадер завантажує основну троянську програму. Отже, якщо у вас на комп’ютері був знайдений завантажувальник, то варто шукати й інші троянські програми.

Якщо ж звичайна програма була заражена вірусом, тоді її можна вилікувати. Але такі випадки зараз практично не трапляються. У 95% випадків до користувачів потрапляють шкідливі програми відмінні від вірусів, вони потребують не лікування, а видалення.

Діалери – це програми-дзвонилки, бізнес з використанням платних номерів, після дзвінків на які з рахунку користувачів знімаються кошти.

Руткіти – це спеціальний вид троянських програм, головна мета якого максимально глибоко інсталюватись у систему, щоб його було якомога важче знайти і видалити. Руткіти використовуються для маскування всіх інших компонентів троянця від детектування. Тобто руткіт у системі покликаний приховати роботу інших компонентів трояна. Руткіти дуже важко знайти і ще важче видалити з системи.

Рекламні модулі – адваре-програми, найменш небезпечні з усіх шкідливих програм, але через дуже широку розповсюдженість і просто величезну зухвалість їх авторів в останній час вони стали досить неприємними. Задача рекламного модуля – показати вам рекламу, у вас можуть самостійно відкриватись певні сторінки, сайти з дивною рекламою.

Інфографіка від лабораторії "Zillya":

..........................................................................................................................................................................

Інші матеріали щодо дистанційного навчання розміщені на предметних сторінках меню "Дистанційне навчання".