Воскресенье, 05.07.2020, 12:03:41Вітаю Вас Гість | RSS
НВК "ЗНЗ І-ІІІ ст. №19 - ДНЗ "Лісова казка"
Меню сайту
Міні-чат
Пошук у Google
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 167
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входу

Початкова школа


Завдання для учнів 3-Б класу 

Для корисного проведення часу під час призупинення навчально-виховного процесу 

Українська мова

Підкреслити головні та другорядні члени члени реченняНад словами надписати відомі частини мови.

Клен цілу зиму спав. Крізь сон він чув завивання хуртовини. Холодний вітер гойдав його віти. Одного сонячного ранку Клен відчув тепле й лагідне повітря. Прокинувся Клен. До нього прилинув теплий весняний Вітер. Клен зітхнув, розправив плечі. Зазеленіли бруньки. Уже йде весна-красуня!

Узимку плакуча верба турбується про продовження свого роду. Вона сіє у сніг свої косиці-гілочки. Дмухне вітер, відламає приморожену тонку галузку, пошпурить її в сніг, а верба й радіє. Навесні галузка притулиться до вогкої землі й пустить коріння. З гілочки виросте нове деревце.

Припустився дощик. Він роздає свої краплі всьому живому. Зраділи лісові квіти, повеселішали пташки. Дзвіночки підняли голівки до дощової хмари. Дятлик застукотів по корі всохлого дуба. Усі радіють дощику.

 

Вивчити назви відмінків та питання, на які відповідає відмінок іменника. Розглянути зразки відмінювання іменників (таблиця у підручнику с.135)

Спробувати провідміняти іменники.

Стіл, клен, сніг небо, сонце, вухо, мама, дошка, хмара.

 

Математика

 

Задачі

 1. У ворони було 20 червоних капелюшків, 40 синіх і 30 зелених. Скільки всього капелюшків було у ворони?
 2. Клас, в якому навчається 23 учні, запросив до себе гостей. Гостей виявилося на 11 більше. Скільки гостей і господарів разом?
 3. У групі кенгуру 15 дорослих тварин і 7 діток. Скільки кенгуру залишилося в групі, коли 6 тварин її покинуло?
 4. Маса індика 7кг, поні – на 6кг важчий, ніж індик, а коза – на  9 кг важча, ніж поні. Яка маса кози?
 5. У ворони 5 золотих монет, 8 срібних, а бронзових – на 10 більше, ніж золотих і срібних разом. Скільки бронзових монет у ворони?
 6. У цирку працюють 8 бенгальських тигрів і 5 уссурійських, а левів – на 12 більше, ніж тигрів. Скільки левів працює в цирку?
 7. Поблизу села оселилося 26 голубів, граків – на 12 більше, а соколів – на 31 менше, ніж граків. Скільки соколів живе поблизу села?
 8. Із 48 горобців 12 побудували свої гнізда з травинок, 23 – з гілочок, а решта – з обривків ниток. У скількох горобців гнізда були з ниток?
 9. У лісі жили 45 гномів, ельфів – на 15 більше, ніж гномів, а тролів – на 10 більше, ніж ельфів. Скільки тролів жило в лісі?
 10.  У будинку жило 90 мишей, 70 з яких сірі, а решта – білі. На скільки більше сірих мишей, ніж білих, жило в будинку?
 11.  Із кошенятком дружили 20 курчат, 40 гусенят, а каченят – на 15 менше, ніж курчат і гусенят разом. Скільки каченят дружило з кошеням?
 12.  У змаганнях з бігу  брали участь 45 гномів. Із них 27 заблукали в лісі, 14 повернулися назад, а решта добігли до фінішу. Скільки гномів фінішувало?
 13.  Мишеня розказало кошеняті 32 казки, це на 12 казок менше, ніж кошеня розказало мишеняті. Скільки всього казок було розказано?
 14.  Білка знайшла 40 горіхів. За грудень вона з’їла 15горіхів. На скільки менше горіхів білка з’їла,  ніж залишилося?
 15.  Три кішки з’їли  по 3 сосиски, а 1 сосиска залишилася. Скільки сосисок було спочатку?
 16.  Із 40кг винограду 10кг помістили у великий ящик, а решту розклали по 5кг в малі ящики. Скільки було малих ящиків?
 17.  Мишенята зліпили 5 пиріжків, а вареників – у 4 рази більше. На скільки більше вийшло вареників, ніж пиріжків?
 18.   Головку сиру масою 24кг розрізали на 6 частин, а потім кожну частину розділили навпіл. Яка маса шматків, що отримали?
 19.  Їжачкові потрібно написати 45 літер. Він написав у 5 разів менше. Скільки літер йому залишилося написати?
 20.  40 банок соку розклали у 6 ящиків, по 6 банок у ящик. Скільки банок у ящики не вмістилося?
 21.  В отарі пасеться 8 козенят, а ягнят – у 6 разів більше. Скільки всього тварин в отарі?
 22.  На асфальті діти намалювали 8 сонечок. На кожне сонечко знадобилося 5 шматочків жовтої і 1 шматочок червоної крейди. Скільки шматочків крейди витратили діти?
 23.  Кішка-мама знайшла 30 квітів, а кошеня – в 6 разів менше. Скільки всього квітів знайшли мама з сином?
 24.  Торт коштує 24грн, а морозиво – у 6 разів дешевше. Скільки коштують 5 порцій морозива?
 25.  Петрик робить 3 спортивні вправи вранці і стільки ж ввечері. Скільки вправ зробить Петрик за тиждень?
 26.  В акваріумі 8 золотих рибок, а звичайних – у 7 разів більше. На скільки менше золотих рибок, ніж звичайних, в акваріумі?
 27.  У дівчинки було 28 цукерок. 7 цукерок вона з’їла, а решту загубила. У скільки разів більше цукерок дівчинка загубила, ніж з’їла?
 28.  Мишачий цар викарбував 7 золотих монет, а срібних – у 7 разів більше. На скільки більше у нього срібних монет, ніж золотих?
 29.  Один бублик коштує 9к., а печиво – в 4 рази дорожче. На скільки копійок дорожче печиво, ніж бублик?
 30.  На свято спекли 4 торти, кексів – у 2 рази більше, а пирогів – на 6 більше, ніж кексів. Скільки пирогів спекли на свято?
 31.  Марійка написала 6 листів своїм рідним, а друзям – у 5 разів більше. Скільки всього листів написала Марійка?
 32.  Мама спекла 28 пиріжків: 12 з варенням, 15 – з абрикосами, а решта – з капустою. Скільки пиріжків з капустою спекла мама?
 33.  Ганнуся побудувала вежу з 8 кубиків, у Петриковій вежі кубиків вдвічі менше, а в Сергійка – в 3 рази більше, ніж у Петрика. Скільки кубиків у Сергійковій вежі?
 34.  Бабуся спекла 20 колобків, 5 великих, а решта маленьких. У скільки разів менше великих колобків , ніж маленьких,  спекла бабуся?
 35.  Учора на клумбі розквітло 6 квіток, а сьогодні – в 6 разів більше. Скільки квіток розквітло на клумбі за два дні?
 36.  На арені цирку виступало 5 зайців, а собак – у 3 рази більше. На скільки менше зайців, ніж собак, було на арені?
 37.  6 кроликів запросили гостей із лісу. Зайців прийшло у 5 разів більше. Скільки довговухих звіряток зібралося разом?
 38.  36 вовків розділилися на 4 однакові зграї, а потім 2 зграї об’єдналися в одну. Скільки вовків у цій зграї?
 39.  На сцені танцювало 2 чоловіків і 5 жінок, а в оркестрі грало в 5 разів більше музикантів, ніж було танцюристів. Скільки музикантів в оркестрі?
 40.  У короля було 6 замків. Він побудував ще 12. У скільки разів більше замків стало в короля, ніж було?
 41.  На Новорічному святі зустрілися 9 Дідів Морозів, а Санта-Клаусів -  на 18 більше. У скільки разів більше Санта-Клаусів, ніж Дідів Морозів, брало участь у святі?
 42.  На ялинці 8 золотих дзвіночків, срібних – у 4 рази менше, а мідних стільки, скільки золотих і срібних разом. Скільки мідних дзвіночків на ялинці?
 43.  На стадіоні займаються 6 волейболістів, футболістів – у 3 рази більше, а бігунів – на 3 більше, ніж футболістів. Скільки бігунів займаються на стадіоні?
 44.  На сцені співало 8 дівчаток, а в залі їм аплодувало у 7 разів більше глядачок. На скільки більше було глядачок, ніж співачок?
 45.  У лісі 45 великих пеньків, а маленьких – у 9 разів менше. На скільки менше було маленьких пеньків, ніж великих?
 46.  Заєць підстрибнув на лівій лапі 8 разів, на правій – у 3 рази більше, а на обох – стільки, скільки на лівій і правій разом. Скільки разів підстрибнув заєць на обох лапах?
 47.  Лисеня і вовченя робили зарядку. Лисеня присіло 8 разів, а вовченя – у 8 разів більше. На скільки більше присідань зробило вовченя?
 48.  Довжина рибини, яку спіймав Василько, 9см, а татова рибина у 8 разів довша. На скільки сантиметрів Василькова рибина коротша, ніж татова?
 49.   Марійка зірвала 8 яблук, груш – у 3 рази більше, а кетягів винограду – в 6 разів менше, ніж груш. Скільки кетягів винограду зірвала дівчинка?
 50.  Дідусь посадив 48 дерев. Із них 12 яблунь, 16 груш, а решта – сливи. Скільки слив у дідусевому саду?
 51.  Гноми збудували 45 будиночків, з яких 9 кам’яних, а решта – дерев’яні.  У скільки разів менше кам’яних будиночків, ніж дерев’яних, збудували гноми?
 52.  Коваль викував 8 троянд із сталі, а з бронзи – в 5 разів більше. На скільки більше бронзових троянд, ніж сталевих, викував коваль?
 53.  Маляр пофарбував 16 стовпчиків у червоний колір, а в синій – на 12 стовпчиків менше. У скільки разів менше синіх стовпчиків, ніж червоних?
 54.  Оленка зрізала в теплиці 21 гвоздику, а Оксанка – на 3 більше. Всі гвоздики дівчата розділили на букети, по 5 гвоздик у кожному. Скільки вийшло букетів?
 55.  Тарасик виготовив 18 підставок для олівців, а Миколка – у 2 рази менше. Всі підставки хлопчики розставили на трьох поличках порівну. Скільки підставок поставили на кожну поличку?
 56.   У парку посадили 48 берізок у 6 рядів порівну. Скільки берізок посадили в кожному ряду?
 57.  У першому акваріумі було 24 рибки, а в другому – 8. У скільки разів менше рибок було в другому акваріумі?
 58.  Грибники знайшли 36 маслюків, а білих грибів – у 9 разів менше. Скільки білих грибів знайшли грибники?
 59.  Віті необхідно розставити 36 стільців навколо 9 столів порівну. Скільки стільців буде стояти навколо кожного столу?
 60.  У кінозалі в першому ряді сиділо 16 дівчаток та 8 хлопчиків. У скільки разів менше сиділо хлопчиків, ніж дівчаток?
 61.  На пляжі засмагало 42 дорослих, а дітей – у 6 разів менше. Скільки дітей засмагало на пляжі?
 62.  Сума трьох чисел дорівнює 70. Перше число – 21, друге – на 3 менше, ніж перше. Чому дорівнює третє число?
 63.  Сума трьох чисел дорівнює 80. Перше число – 26, друге – на 5 більше, ніж перше. Чому дорівнює третє число?
 64. Діти поїхали на екскурсію на двох автобусах. У першому їхало 29 дітей, а у другому – на 9 менше. Скільки всього дітей поїхало на екскурсію?
 65.  У конкурсі малюнків брали участь 28 дівчаток, а хлопчиків – на 8 менше. Скільки всього дітей брало участь у конкурсі?
 66.  На першому верстаті майстриня за 8 год витка- ла 16 м полотна. На другому верстаті за 1 год вона ви- готовляла на 2 м полотна більше. Скільки метрів по- лотна виткала майстриня на другому верстаті за 6 год?
 67.  Робітник за 3 год змонтував 18 дрилів. Скільки дрилів він змонтує за 2 год, якщо за кожну годину монтуватиме на 1 дриль більше, ніж раніше?
 68.  За 6 днів майстерня відремонтувала 42 парасольки. Скільки парасольок відремонтує майстерня за 3 дні, якщо кожного дня ремонтуватиме на 2 пара- сольки більше?
 69.  Із 48 кг картоплі одержали 8 кг крохмалю. Скільки кілограмів крохмалю можна одержати з 30 кг картоплі?
 70.  24 л фарби розлили у вісім однакових банок. Місткість бака на 6 л більша, ніж місткість банки. Скільки потрібно таких баків, щоб розлити 36 л фарби?

 

Приклади

 

40+3

45+9

48+1

57-7

57-1

57-30

57+21

56+43

57+12

96-35

82-41

33-22

64-7

56-9

24+8

27+3

36+4

50-7

90-4

45-8

54+9

96-7

56-27

54+28

84-39

64-25

82-46

62+28

57+43

90-(20+30)

60-(50-40)

40+(18+32)

54+20+16

87-40-18

95-50-45

50-25-7

36+24+8

64-32-16

63-54+32

82-(43+27)

94-(38-19)

3*5+45

2*4+19

3*7-17

3*8-16

2*3+49

3*3+81

3*7+16

 

43 · 3 – 28

(18 + 17) · 4

3 · 24 : 8

(43 – 28) · 3

18 + 17 · 4

45 · 2 : 10

(25 + 10) : 5

35 + 10 : 5

4 · 16 : 1

254 – 127 + 352

485 – (128 – 39)

256 – 164 + 469

845 – (169 + 185)

596 + 374 · 1

596 + 374 · 0

0 · 320 : 1

(596 + 374) · 1

(596 + 374) · 0

0 + 320 : 1

10 · 7 : 1

8 · 10 – 1

90 : 10 · 0

60 : 10 · 1

10 · 4 + 54

(32 + 49) · 10

80 · 10 : 100

100 · 5 : 10

60 – 100 : 100

900 : 10 : 10

100 · 7 : 10

1 · 1 · 1 + 100

(37 + 33) : 10                   

50 – 20 : 10

(50 – 20) : 10

(37 + 13) : 5

50 – 20 : 5

500–200:2

4·10·0

2·100·1