Пятница, 19.10.2018, 06:23:01Вітаю Вас Гість | RSS

Успішна та міцна родина

УСПІШНА ТА МІЦНА РОДИНА.

Маленькі секрети

Поради справжнім батькам, які бажають виростити щасливих та успішних дітей.

Мабуть, кожен свідомий батько має намір виховати  щасливу та розумну дитину. Досвід щасливих людей підказує нам, в якій сім'ї вони жили, як відчували себе та які по черзі народились.  Сім*я має давати дитині відчуття безумовної любові та підтримки, як з боку матері, так і батька.

Модель стосунків між батьками, яку бачить дитина, підсвідомо закладається в її дитинстві, і моделюється вже у власному житті. І якщо хлопчик чи дівчинка цього не бачать, у них виникають труднощі при налагодженні контакту з протилежною статтю. Для дівчинки дуже важлива роль матері у формуванні її жіночності  (особливо у підлітковому віці), вона підсвідомо наслідує модель сімейних відносин та спосіб поведінки жінки у сім*ї.  Діти-відзеркалюють свою родину, у ній вони формують власне уявлення про свою майбутню сім’ю.

У чому ж рецепт успішних та зразкових сімей?

Досвід щасливих людей дає нам такі критерії успішної сім'ї.

Значення. Кожен член сім'ї розраховує на підтримку та відчуття значення для інших членів родини. Він на 100% важливий для сім'ї, незалежно від його вчинків. Він вірить, що його завжди підтримають та зрозуміють. Людина знає, що її завжди кохають,  що у разі потреби допомоги, вона знайде її у сім'ї.
Розуміння того, що ти частина сім'ї, що у ставленні до тебе немає брехні, лицемірства,  робить тебе, перш за все, значимим у своїх очах, що є підґрунтям для формування стосунків, поглядів та самооцінки.

Час. Сумісні заходи, проведені у сім'ї, з сім'єю. Родина повинна мати час, який належить тільки їй. Проведення свят, походів, різноманітних заходів. Насолоджуватися присутністю один одного. Такий  час повинен бути спланований і систематичний, давати завдання членам родини підготуватися до наступного заходу. Це робить родину міцною.

Спілкування. Наявність великої кількості різноманітних форм спілкування всіх членів родини між собою. Кожен вміє слухати та прислуховуватися один до одного, присутність високої комунікації. Уміння обговорювати плани, сумніви, готовність поспілкуватися, порадити, стати на допомогу та захист інтересів один одного. Для цього як мінімум потрібно: навчитися прислуховуватися до потреб та запитів дітей змалечку.

Вдячність.   Потрібно бути вдячним дитині за всі намагання бути корисним для родини і для кожного члена сім'ї.

• Потрібно бачити спроби кожного зробити щось для родини. Бути завжди вдячним, схвально і уважно стежити за ініціативами, створити умови для самореалізації.
  • Якщо побачите прояв якихось талантів, зробіть це надбанням своєї родини, доповненням, якого не вистачало для повного щастя сім'ї.

Духовність. Міцні сім'ї - це єдність, одне ціле, нероздільне, де кожен займає своє місце. Але між тим, кожен має своє бачення обставин та розуміє речі по-своєму. Вирішення всіх складних ситуацій, повинні бути проблемою всієї родини, а не окремої особи.

ПОРАДИ

Усе потрібно розглядати із залученням кожного до вирішення справи, використовувати для цього сімейну раду.

• Необхідно дивитися на все у ракурсі віри - "усе буде добре, ми допоможемо, ми разом!"
  • Стояти один за одного, турботи та радощі переносити разом, без дорікань.                                                                                            Коли сім'я стає однією командою, її неможливо подолати, це  успішна сім'я.

Вирішення проблем. Уміння вирішувати внутрішні, міжособистісні проблеми та ситуації  в позитивному ключі.

Усе робити для того, щоб сім'я залишилася міцною, а батьки авторитетними.

Добрі діти – це внесок у наше майбутнє! Щоб діти радували нас у старості,  не забувайте  про необхідність підтримки для них сьогодні!  Спілкуйтеся, проводьте разом час!  Будьте вдячними !

Будьте однією командою, яка з оптимізмом та настроєм будує фундамент міцної і гарної родини!

__________________________________________________________________________________________

Пам`ятка щасливої особистості

Знаходьте час для роботи. Це – умова успіху!

Знаходьте час для роздумів. Це – джерело сили!

Знаходьте час для гри. Це – секрет молодості!

Знаходьте час для читання. Це – основа знань!

Знаходьте час для дружби. Це – умова щастя!

Знаходьте час для мрії. Це – шлях до зірок!

Знаходьте час для любові. Це – істинна радість життя!

Знаходьте час для веселощів. Це – музика душі!

Зворотній зв"язок:  bond.cola@mail.ru