Воскресенье, 05.07.2020, 12:23:28Вітаю Вас Гість | RSS
НВК "ЗНЗ І-ІІІ ст. №19 - ДНЗ "Лісова казка"
Меню сайту
Міні-чат
Пошук у Google
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 167
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входу

Роль матері та батька у вихованні


 Роль мами у вихованні дитини

Що потрібно знати при вихованні хлопчика

·         Перше, що повинна знати жінка - це те, що любов матері і батька різна. Мати любить дитину безумовною і беззастережною любов'ю. А любов батьківську потрібно заслужити, так як вона предметна. Батько любить за щось: поведінка, успіхи, досягнення.

·         Варто знати, що психіка хлопчиків і дівчат різна. Хлопчики менш посидючіші і терплячі, а більш агресивні і рухливі. Підростаючий чоловік прагне всіма способами самоствердитися: криками, капризами, різними витівками і пустощами. В процесі розвитку проблеми характеру і поведінки можуть ще посилитися: непослух, вживання алкогольних напоїв, куріння, хамство, злодійство - це далеко не весь список способів протесту підлітка. Тому, щоб не допустити подібних серйозних проблем з поведінкою дитини жінка повинна правильно поводитися з сином, починаючи з ранніх років його життя.

·         Незважаючи на те, що у вихованні хлопчика необхідно проявляти більше сили характеру, тримати його постійно в «їжакових рукавицях» - не найкраще рішення. Хлопчик потребує ласки і любові нітрохи не менше дівчинки. Якщо позбавити його цього, то він може стати закомплексованим, безініціативним, агресивним, полохливим. А адже такі якості абсолютно не на користь його життя.

Основні моменти виховання хлопчика

·         Мамам необхідно розуміти, що син - це маленький чоловік. Його мислення відрізняється від жіночого, тому до нього треба ставитися з розумінням і повагою.

·         Якщо у дитини немає можливості виховуватися батьком, то необхідно організувати для нього спілкування з іншим чоловіком, який вселяє довіру. Це може бути дідусь, дядько чи друг сім'ї. У будь-якому випадку дитина потребує спілкування з чоловіком хоча б іноді. Адже мама при всьому бажанні не зможе з точки зору чоловіка подивитися на ту чи іншу проблему дитини.

·         Якщо ви стали мамою хлопчика, то для того, щоб мати взаєморозуміння з сином цікавтеся його світом: захопленнями, радощами і прикрощами.

Недолік любові матері до хлопчика залишить незгладимий слід у його психіці, який може негативно вплинути на його відносини з іншими людьми, перш за все з жінками. Але в той же час надмірна опіка і любов матері призводить до того, що з дитини виростає безініціативний і невпевнений у своїх силах чоловік. Одна з основних задач мами при вихованні хлопчика - знайти баланс між любов'ю і суворістю. Виховати потрібно мужнього чоловіка, придатного для самостійного, успішного життя по відношенню до його майбутньої сім'ї, коханої жінки та інших людей.

Роль мами у вихованні дівчинки

Взаємовідносини між матір'ю і дитиною є основою для адаптації  людини в соціальному середовищі. Ми вчимося з самого народження від матері спілкуванню з іншими людьми, довірі, почуттю близькості, вмінню встановлювати дистанцію і особистим межам у відносинах. Мати показує нам, як справлятися з тривогами і невдачами, горем, розчаруванням.

 Мати - людина, яка формує в нас емоційну сторону особистості, тобто ту її частину, яка відповідає за успіх у справах любовних і роботі.                                                                                                                   Відносини з матір'ю особливо впливають на наше вміння дарувати і приймати любов, довіряти людям. Від того, як складуться стосунки дитини з матір'ю залежить її розуміння свободи, безпеки, самооцінка.

          Секрети правильного виховання дівчинки   

1.    Чистота і затишок. З раннього віку мама повинна привчати дівчинку до порядку, чистоти. Для цього потрібно залучати дитину виконувати посильну роботу по дому, показуючи як потрібно робити на власному прикладі. Можливо, прибирання або приготування їжі разом з донькою займуть більше часу, але це принесе свої цінні плоди. Таким чином, можна навчити дитину багатьом корисним речам, виконати роботу по дому і заповнити дефіцит спілкування.

2.    Розвиток почуття смаку. У питанні вибору одягу необхідно дати право вибору дитині. Потрібно стежити за чистотою, охайністю і красою одягу дівчинки. З раннього віку необхідно прищеплювати доньці почуття смаку, стилю, пояснювати, що, як і з чим носити. Проте не потрібно нав'язувати свою думку, враховуйте також думку дитини у виборі одягу. Навчіть дочку ставитися бережно до речей. Розкажіть їй: в чому відмінність між повсякденним і святковим одягом. У маленької модниці мають бути свої прикраси і дитяча косметика. Так вона вчиться бути привабливою і доглядати за собою.

3.    Перший поцілунок. Саме мамі відведена роль посвяти дочки в таїнства жіночої привабливості і взаємин із протилежною статтю. Сексуальне виховання необхідне для подальших благополучних відносин дівчинки з хлопчиками, уникнення серйозних помилок в особистому житті. Але для відвертих розмов у матері з донькою повинні бути довірчі, щирі стосунки. Якщо ви не хочете, щоб у дівчинки були секрети від вас, ставитеся до неї з любов'ю, повагою.

4.    Гігієна душі і тіла. Гігієна - один з головних моментів виховання дівчинки. Розкажіть їй про будову її тіла. Також необхідно власним прикладом вчити її бути лагідною, терплячою, доброю, яка вміє співпереживати.

5.    Найголовніше, чого мама повинна навчити доньку, - це повага до її майбутнього чоловіка. Робити це потрібно на власному прикладі, спілкуючись з її батьком. Модель сімейних відносин дівчинка запам'ятає і буде використовувати в своєму особистому житті.

Бажаю успіхів і взаєморозуміння з вашими дітьми!

 

РОЛЬ БАТЬКА У ВИХОВАННІ ДИТИНИ

                                                                                        Стати батьком легко, бути батьком –  велика місія і відповідальність.

 

Сьогоднішня  військова ситуація постукала майже у кожну українську родину. І знову проблема «батьки – діти» гостро постала особливо в сім’ях, де батько виконує свій громадянський обов*язок . Нестабільне військове становище примушує наших чоловіків обороняти наші кордони, залишаючи тут своїх дітей. Як наслідок, діти ростуть без батька, а це звичайно впливає на тонку дитячу психіку.

    Сімейне виховання дітей є спільною справою батьків. Але є певна відмінність у характері батьківського та материнського впливу на дитину.

Існує інстинкт батька, який виникає в перші 24 години після народження дитини. Ось чому зараз стають актуальними спільні пологи батьків. І надалі, щоб цей інстинкт підтримати, жінка повинна створити спеціальні умови. Враховуючи, що перші 6 місяців після народження дитини батько переживає кризу, яка називається «синдром кувади» Це пов’язано з максимальним відчуттям непотрібності чоловіка, зменшується відчуття близькості, як результат виникає психологічне напруження та конфлікти. Деякі жінки часто вбачають у чоловікові ворога.

       Батько повинен зуміти знайти способи взаємодії з дитиною.

Якщо з 15 місяців життя дитину розлучити з батьком, то це як правило впливає на інтелектуальні здібності дитини.

      Існують вирішальні періоди спілкування дитини з батьком:

·                 від 1 -  1,5 року  особливо для хлопців;

·                 від 3 –  9 років особливо для дівчат;

·                 від 7 - 13 років для  хлопців;

В період з 3 -5 років розлука з батьком більше місяця, формує в підлітковому віці – тривожність, конфліктність, невміння встановлювати контакт з іншими людьми.

Безсумнівно, важливою умовою для здійснення виховної функції батька є спілкування з дітьми, спільне проведення з ними дозвілля.              У молодших класах за результатами дослідження виявлено, що тільки 15% батьків займаються якимись справами з своїми дітьми. В старшому шкільному віці майже єдина форма стосунків батька з дитиною – це перегляд телепередач. Але є і спільні заняття у 10% учнів – це рибалка та гра в карти. Недоліки у характері дитини це результат дефіциту спілкування.

 Чим дорослішими стають діти, тим необхідніше для них батькове керівництво. Разом з тим ще чимало чоловіків вважають, що виховання дітей – це обов’язок жінки. Відмежування батька від виховного процесу призводить до формування відчуження, духовної ізоляції у відносинах між батьком і дітьми. Сьогодні у кожній другій сім’ї – батько відсутній формально або фактично. І якщо батько не приймає участь у вихованні – страждає перш за все хлопчик.

Відсутність батька формує у дитини:

1.     Порушення гармонійного розвитку інтелектуальної сфери

(виникають труднощі з граматикою, математикою, фізикою)

2.     Тривожність, нездатність до вольового зусилля, комплекс     

     неповноцінності.

3.     Недисциплінованість, агресивність, алкоголізм і важкість.

4.     Виникають труднощі спілкування з протилежною статтю.

 

Під впливом батька у дитини формуються такі  риси:

 

·                 Сміливість, товариськість.

·                 Професійні нахили та інтереси.

·                 Швидке становлення різних видів спілкування (вміння заводити знайомства, пару, вміння лагодити з начальством)

·                 Низька тривожність. Впевненість у собі, реальність самооцінки.

·                 Прагнення бути лідером, або не останнім, честолюбство 

  

Виховання – це особлива мудрість, ніколи не буває так, щоб одна людина тільки давала, наставляла, а друга пасивно все сприймала. У житті дають і беруть обидва взаємно, впливаючи один на одного, і вихователь, і вихованець. І все це за умови взаємної довіри, симпатії і любові.  Безумовно, дитина зміцнює впевненість батька у власних силах, допомагає йому глибше збагнути сенс життя.

   Якщо його дні наповнені працею і активним відпочинком, вихованням дітей, їх інтересами, турботами і радощами, то можна говорити, що він повністю відповідає своєму найголовнішому призначенні у житті – бути батьком.

           Таким чином, повноцінна сім’я дає позитивні наслідки, такі як: спроможність дітей у майбутньому зайняти своє місце у житті, визначити життєві цілі та цінності, мати здатність дозрілої емоційної близькості з іншими людьми.