Понедельник, 19.11.2018, 19:45:48Вітаю Вас Гість | RSS

Сторінка психолога

Кожна дитина - це величезний унікальний світ зі своїми рисами, характером,
особливостями, проблемами і радощами.
Моє завдання допомогти дитині відчути радість буття, спілкування та самовираження у нашому складному світі.

Психологічна служба закладу інформує...

ПОРАДИ як стати ближче до вашої дитини-підлітка

Ви завжди повинні намагатися ставити себе на його місце і знати причини його занепокоєння. Окрім освіти і думок про своє майбутнє, у підлітка можуть виникнути проблеми у відносинах зі своїми друзями. Діти не хочуть, щоб їх критикували, сварили або навіть розпитували про все, коли вони приходять додому. Приймайте до уваги думки та поради вашої дитини. Кожен підліток хоче показати, що він достатньо зрілий і мудрий для того, щоб приймати рішення. У вашої дитини можуть бути блискучі ідеї, і якщо ви приймете їх до уваги, він відчує, що він є невід'ємною частиною сімейства і те, що ви поважаєте йогодумки  і поради.                   Підлітки хочуть бути почутими і шанованими, і все в наших руках, щоб дозволити їм стати сильнішими. Визнайте їхні таланти, наприклад: комп'ютерну грамотність, кулінарні навички, творчі навички - і використовуйте їх у межах сімейної життєдіяльності.

ПАМЯТКА БАТЬКАМ. Як достукатися до вашої дитини

1.Уміння слухати.
2.Повага. Авторитет. Якщо ви хочете, щоб ваш підліток поважав ваш час, вам необхідно поважати його час. Якщо ви хочете, щоб підліток поважав ваші розмови, необхідно поважати розмови дитини. Дитині необхідно, щоб ви були його «батьком», і ніхто інший не зможе перейняти вас у цій ролі, тому віддайтеся їй повністю!
Виховуючи підлітка, вам необхідно бути лідером у родині. Не знаєте, як це зробити? Озирніться на своє життя і запитайте себе, чи можете «ви» послідувати за самим собою. Ваша відповідь дасть вам гарне уявлення про те, яким уявляє вас ваш підліток і що вам необхідно зробити, для того щоб стати тим, кому зможе довіряти свої турботи і побоювання ваш підліток.
       Практично з батьками проведенотренінгові вправи  «Моя дитина – мій портрет» ,«Ми прагнемо йти до ідеалу». Мета: показати батькам,що досягти ідеалу в будь-якій діяльності нелегко.                                 Кожен з батьків написав власній дитині «Лист - похвалу»
Не забувайте, що ваша власна поведінка  у цей період передбачає майбутній портрет вашої дитини.               Вашу дитину виховує кожна хвилина життя, кожен ваш крок, слово та справа.
  __________________________

___________________________________________________________________________________

26 травня пройшла зустріч батьків майбутніх першокласників  з практичним психологом  Бондарь Н.М.

За круглим столом обговорили питання важливості психологічної (інтелектуальна, емоційно-вольова, мотиваційна сфера), фізіологічної та соціальної  готовності дітей 6 та 7 річного віку до шкільного навчання.  Батькам були надані практичні рекомендації  щодо розвитку та формування пізнавальної сфери дошкільнят.

_____________________________

20 березня практичним психологом для педагогів закладу було проведено соціально-психологічний тренінг

"Становлення позитивного світосприйняття як фундаменту емоційної стабільності особистості». Мета:профілактика емоційного вигорання, опанування ресурс-позитивними психотехніками. В ході тренінгу учасники поринули у власний асоціативний світ Щастя, усвідомили 5 мов любові, щоб відчути гармонію позитивного світосприйняття.

Немає рецепта або картини щастя для всіх. Кожна Людина - Великий Майстер, здатний створити своє кришталеве, глиняне, дерев'яне, кам'яне або будь-яке інше, чудове щастя, надавши йому обриси і властивості власної Душі. Власне Щастя - це дзеркальне відображення твоєї Душі.

Тренінг закінчився списком - подякою « Я вдячний долі за…»

__________________________________________________

26жовтня практичним психологом для педагогів закладу  було проведено психологічний практикум  «Формування емоційної  компетентності вчителя»

Завдання якого опанувати навичками управління негативними емоціями; вербалізація емоцій та відновлення емоційної рівноваги;  формування позитивного емоційного фону . Учасники відпрацювали техніки  роботи з емоціями «7 – П», які використовуються для формування психологічної готовності до емоційно розумної поведінки в стресових ситуаціях.

28 січня  практичним психологом Бондарь Н.М. був проведений психологічний практикум для педагогів на тему:

«НАША СИЛА-ВІРА В СЕБЕ»

Такі заняття - це продовження циклу тренінгів з формування позитивної емоційної компетентності вчителя.

Завдання таких тренінгів :

• сприяти формуванню позитивної самооцінки й усвідомленню унікальності особистості кожної людини;
  • актуалізація власного потенціалу учасників для самовдосконалення та саморозвитку;
  • розвиток позитивного мислення.

З метою формування позитивного посилу на заключному етапі учасники виготивили власноруч своїх ангелочків з позитивними  побажаннями для себе та своїх колег.

Зворотній зв"язок:  bond.cola@mail.ru