Воскресенье, 05.07.2020, 13:11:38Вітаю Вас Гість | RSS
НВК "ЗНЗ І-ІІІ ст. №19 - ДНЗ "Лісова казка"
Меню сайту
Міні-чат
Пошук у Google
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 167
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входу

Профілактика негативних проявів


Рекомендації для батьків щодо запобігання формування у дітей негативних тенденцій

Зберігайте контакт зі своєю дитиною.

Для цього:

Розпитуйте і говоріть з дитиною про її життя, з повагою відносьтеся до того, що здається їй важливим і значущим. Головне при цьому робити акцент на думці «Я – не просто батько (мати), я – твій друг».

Прийшовши додому після роботи, не починайте спілкування з претензій, навіть якщо дитина щось зробила не так.

Зауваження, зроблене з порога, і зауваження, зроблене в контексті зацікавленого спілкування, будуть звучати по-різному!

Пам'ятайте, що авторитарний стиль виховання неефективний. Надмірні заборони, обмеження свободи і покарання можуть спровокувати у підлітка відповідь агресію або аутоагресію (тобто агресію, спрямовану на себе). У підлітковому віці кращою формою виховання є укладення домовленостей. Якщо заборона необхідна, не пошкодуйте часу на пояснення доцільності заборони. Якщо ж дитина продовжує протестувати, то постарайтеся разом знайти компроміс.

Говоріть про перспективи в житті і майбутньому. У підлітків ще тільки формується картина майбутнього, вони бачать або зовсім віддалене майбутнє, або поточний момент. Дізнайтеся, що ваша дитина хоче, як вона має намір добиватися поставленої мети, допоможіть їй скласти конкретний  план дій.

Говоріть з дитиною на серйозні теми: що таке життя? У чому сенс життя? Що таке дружба, любов, смерть, зрада? Ці теми дуже хвилюють підлітків, вони шукають власне того, що в житті цінне і важливе. Говоріть про те, що цінне для вас у житті. Не бійтеся ділитися власним досвідом, власними роздумами. Відверта розмова на рівних завжди краще, ніж «читання лекцій.  Якщо уникати розмов на складні теми з підлітком, він все одно продовжить шукати відповіді на стороні (наприклад, в інтернеті), де інформація може виявитися не тільки недостовірною, а й небезпечною.

Зробіть все, щоб дитина зрозуміла: саме по собі життя це та цінність, заради якої варто жити. Якщо цінність соціального успіху, гарних оцінок, кар'єри домінує, то цінність життя самого по собі, незалежно від цих речей, стає не настільки очевидною. Важливо навчити дитину отримувати задоволення від простих і доступних речей у житті: природи, спілкування з людьми, пізнання світу, руху. Кращий спосіб прищепити любов до життя –ваш власний приклад.

Дайте зрозуміти дитині, що досвід поразки також важливий, як і досвід в досягненні успіху. Розповідайте частіше про те, як вам доводилося долати ті чи інші труднощі. Конструктивно пережитий досвід невдачі робить людину більш впевненою у власних силах і стійкою. І навпаки: звичка до успіхів часом призводить до того, що людина починає дуже болісно переживати неминучі невдачі.

Проявіть любов і турботу, розберіться, що стоїть за зовнішньою грубістю дитини. Підліток робить вигляд, що ви зовсім не потрібні йому, він може знецінювати прояви турботи і ніжності до нього. Тим не менше, йому дуже важливі ваша любов, увага, турбота підтримка. Треба лише вибрати прийнятні для цього віку форми їх прояву.

Знайдіть баланс між свободою і не свободою дитини.  Сучасні батьки намагаються раніше і швидше відпускати своїх дітей «на волю», передаючи їм відповідальність за їхнє життя і здоров'я.

Батькам важливо розпізнати ситуації, в яких дитині вже можна надати самостійність, а в яких вона ще потребує допомоги та керівництва.

Не залучайте  дитину, не робіть її свідком до «з’ясування стосунків», вирішення сімейних конфліктів між батьками!

Сприяйте дитині у вирішенні різних питань: допоможіть вибрати телепрограму за інтересами, читайте і обговорюйте журнали, статті з газет, прогулюйтесь разом, їздіть на дачу, у відпустку.

Довіряйте дитині, прощайте випадкові витівки, будьте чесними у вимогах, послідовними.

Поясніть дитині, що безвихідних ситуацій не буває, і Ви готові допомогти знайти вирішення будь-якої проблеми.

 

 

 

 

Поради для учнів та батьків, які допоможуть мислити позитивно навіть у самі неприємні періоди життя

Позитивне мислення – дорога у щасливе та радісне життя!


                      Посміхайтесь світу і світ посміхнеться Вам!                                                                                                                                      Д. Карнегі

Кожна дитина народжується у першу чергу  для щастя! І від того як людина думає     (у позитивному чи негативному руслі) так йдуть її справи, складаються стосунки з власним оточенням.

Позитивне мислення – це могутня сила, яка відіграє важливу роль у формуванні власної долі.

Позитивне мислення – це вміння перетворювати мінуси будь-якої життєвої ситуації в плюси.  Неприємності завжди будуть з нами траплятися – таке життя. І коли щось у вашому житті змінюється не в кращий бік, вам вибирати, як ви на це відреагуєте. Бути песимістом чи оптимістом – вирішувати тільки вам, і мислити позитивно навіть у найскладніших ситуаціях – це у ваших силах.

Ось поради, які допоможуть мислити позитивно навіть в самі неприємні періоди в житті. 
1)Висловлюйтеся завжди позитивно, використовуйте тільки позитивні слова і в думках, і під час розмови. Такі, як “я можу”, “я здатний”, “це можливо”, “я зможу це зробити”

2) пропускайте у свою підсвідомість тільки відчуття сили, щастя та успіху;

3) ігноруйте негативні думки, замінюючи їх оптимістичними;

4) перш, ніж почати будь-яку справу, чітко уявіть  у своїй свідомості її успішний результат;

5) щоденно читайте щось натхненне та життєствердне та дивіться фільми, які допомагають відчувати себе щасливим;

6) більше посміхайтеся, це допоможе мислити позитивно;

7) завжди сидіть і ходіть з прямою спиною (це зміцнить впевненість у собі і наповнить внутрішньою силою);

8) активність – найкращі  ліки від депресії і сумних думок, які, супроводжують нас у важкі моменти. Більше гуляйте і  будьте фізично активні.

9) «Журнал успіхів та достоїнств» - одна з найефективніших методик. У свій записник запишіть 10 причин, з яких ви можете собою гордитися. Туди можна додавати різні ситуації, в яких ви були «на висоті». Цей список вам згодиться, коли вам не вистачатиме упевненості в собі або буде потрібна підтримка. Його дуже корисно читати перед відповідальною зустріччю або просто коли вам сумно. Особливість цього списку в тому, що він написаний спеціально для вас.

10)Почніть ставитися до невдач, як до нових можливостей.

     Все, що не робиться, робиться на краще.
Подумайте, скільки разів у вашому житті за нібито невдачею слідували дійсно гарні події. Коли вам здавалося, що у вас нічого не вийшло, а воно вийшло ще краще. Коли ви не отримали того, що хотіли, а насправді ви отримали щось більше... У нашому житті постійно відбувається подібне.

Пропускайте у свою підсвідомість тільки відчуття сили, щастя та успіху, крокуйте через позитив до щасливого життя!

 

Основні правила при створенні ситуації успіху:

у кожній дитині є задатки, які можуть розвинутися у здібності. Побачити їх, відчути, розвити – це справа педагога;

ставлення до дитини як до рівної, як до себе, спілкування, що повністю включає грубість, різкість, образливий тон, має стати обов`язковою нормою всієї педагогічної діяльності;

чим більше напрямків діяльності, в яких бере участь дитина, тим більше в неї можливостей знайти себе;

кількість і різноманітність позитивно і діяльнісно забарвлених, у тому числі і спеціально створених педагогами, ситуацій і обставин, у які може потрапити дитина, визначають шляхи її сьогодення і віддаленого інтересу та можливі шляхи успіху.

Створення «ситуації успіху» виробляє найціннішу людську якість – стійкість у боротьбі з життєвими труднощами.

Навіть інколи, переживаючи ситуацію успіху, дитина може зазнати незгладимих емоційних вражень, різко змінити в позитивний бік стиль свого життя. Створена ситуація успіху стає точкою відліку для змін у взаєминах з оточуючими, для подальшого руху дитини вгору, щаблями розвитку особистості.

Заряд активного оптимізму, здобутий в юності, гартує характер, підвищує життєву стійкість особистості, сприяє перетворенню та реалізації духовних сил.